Escape Room

escape_room

Escape Room zyskuje na całym świecie coraz większą popularność. Jest to gra zespołowa, która odbywa się w specjalnie przystosowanych do tego pomieszczeniach. Cała zabawa polega na tym, aby wspólnymi siłami, jako drużyna, rozwiązywać zagadki logiczne, szukać ukrytych pomieszczeń, otwierać różnego rodzaju skrytki. Wszyscy zostają zamknięci w tajemniczym, często mrocznym pomieszczeniu i zadaniem jest, żeby współpracować i wydostać się z niego w ciągu godziny (co jak się okazuje często wcale nie jest takie łatwe!). Zabawa w Escape Room, czyli tak zwanym pokoju zagadek dostarcza wielu emocji i porządnej dawki adrenaliny. Dlatego też będzie to bardzo fajny prezent dla osób, które lubią dreszczyk emocji i dobrze czują się w miejscach rodem z horrorów.

Do wyboru przeważnie jest kilka tematycznych pomieszczeń, w których uczestnicy zostają zamknięci na około 60 minut i w tym czasie muszą odkryć tajemnice i rozwiązać mnóstwo zagadek tak, aby wydostać się na zewnątrz. Jest to bardzo ciekawy pomysł na spędzenie czasu dla osób, które pasjonują się grami komputerowymi. W przeciwieństwie do wirtualnego świata, emocje w pokoju zagadek są realne, co jeszcze bardziej potęguje poziom adrenaliny. Całą zabawę rejestrują kamery i w momencie, gdy uczestnicy mają problemy, albo po prostu nie wiedzą, jak rozwiązać jakąś zagadkę i pójść dalej, to wyświetlane są podpowiedzi. W Escape Room’ie muszą połączyć ze sobą pozornie niepasujące do siebie przedmioty i wskazówki, aby rozwiązać kolejne zagadki i przybliżyć się do celu.

Zabawa w pokoju zagadek ma jedną ogromną zaletę – uczy gry zespołowej. Współpraca z pozostałymi osobami jest warunkiem koniecznym, aby ukończyć zadanie. W pewnym momencie okazuje się, że każdy z uczestników ma unikalne cechy, które idealnie się przydają w grze – ktoś logicznie myśli i analizuje, co po kolei należy zrobić, ktoś inny z kolei doskonale liczy, a jeszcze inna osoba zostaje liderem, bo potrafi dobrze przewodzić grupą. Liczy się umiejętność działania pod presją oraz bycia członkiem drużyny. Rozwiązanie zagadki i opuszczenie Escape Room’u przed upływem wyznaczonego czasu jest równoznaczne z wygraną. Taka forma rozrywki jest świetną alternatywą na przykład dla wyjść do kina, czy do baru, a także pomoże odkryć na nowo drzemiące w każdym z nas dziecko.

Wyjście do Escape Room jest świetnym pomysłem na prezent dla grupy przyjaciół, czy rodziny. Doskonale sprawdzi się jako podarunek z okazji urodzin, rocznicy, imienin, czy świąt. Ceny takiej zabawy wahają się w granicach 100-200zł, w zależności od miasta oraz ilości osób.