Kolacja w ciemności

kolacja_w_ciemności

W przypadku, gdy nie mamy pomysłu, co podarować ukochanej osobie, albo rodzicom z okazji rocznicy ślubu, ciekawym rozwiązaniem będzie coraz popularniejsza w ostatnim czasie – kolacja w ciemności. Na całym świecie taka forma wspólnego posiłku zyskuje ogromne rzesze fanów. Biorąc pod uwagę to, że często czy coś zjemy, czy też nie, zależy od tego, jak dana potrawa wygląda. W przypadku ‚dine in the dark’ nasz wzrok zostaje zupełnie wyłączony, więc pozostałe zmysły będą miały zdecydowanie szersze pole manewru. Jest to zupełnie nowe podejście do jedzenia i czucia niektórych smaków.

Podczas kolacji w ciemności nasze oczy są zasłonięte, dzięki czemu z dużą przyjemnością będzie można rozwiązywać kulinarne zagadki i zgadywać, co w danym momencie jest nam serwowane na talerzu. Zwiększy to zdecydowanie naszą ciekawość oraz bardzo pobudzi zmysł smaku i węchu. Kolacja przeważnie składa się z trzech dań – przestawki, dania głównego oraz deseru. Całe menu utrzymane jest w tajemnicy, więc będzie to bardzo niecodzienne doświadczenie. Trzeba pamiętać, aby przy dokonywaniu rezerwacji zgłosić, czy osoby, które będą jadły kolację są na coś uczulone. Jest to bardzo ważne, ponieważ z racji tego, że menu jest sekretem, to niedobrze byłoby, gdyby miły wieczór został zepsuty przez jakąś reakcję alergiczną.

Kolacja w ciemności jest świetnym pomysłem na niezwykły prezent na przykład z okazji urodzin, rocznicy, walentynek lub na przeprosiny. Dziewczyna, narzeczona, albo rodzice z pewnością będą zachwyceni takim niecodziennym posiłkiem i doznaniem kulinarnym.  Pozornie znajome smaki i zapachy zmienią się nie do poznania. Koszt takiego prezentu to około 200 – 300 złotych, ale z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Obecnie na kolację w ciemnościach można pójść tylko w największych polskich miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice czy Trójmiasto.