Rejs statkiem po jeziorach mazurskich

mazury

Idealnym prezentem dla osób lubiących odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody może być rejs statkiem po jeziorach mazurskich. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jest jednym z największych śródlądowych szlaków wodnych w Europie. Jeziora połączone są kanałami, co daje ponad 200 kilometrów szlaków wodnych. Wszystko to w otoczeniu zacisznych zatoczek oraz wielu rezerwatów ptaków (można zobaczyć na przykład czaple, kormorany, kurki i perkozy).

Wiele miejscowości położonych na Mazurach ma swoje porty, z których wyruszają statki wycieczkowe. Dużą popularnością cieszą się takie miejsca jak: Mikołajki, Giżycko, Ruciane Nida, Ryn i Węgorzewo. Mazury każdego roku przyciągają wielu turystów, którzy cenią sobie ciszę, spokój i piękne krajobrazy. Dodatkowo, jeśli już wybierzemy się na Mazury warto je przy okazji zwiedzić, gdyż jest tu wiele bardzo ciekawych miejsc (najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego przewodnika. Kontakt można znaleźć na przykład na stronie mazuryzprzewodnikiem.pl).

Do wyboru są zarówno krótkie rejsy, jak i kilkugodzinne, a nawet kilkudniowe. Rejs po mazurskich jeziorach jest to doskonały pomysł na prezent na przykład na rocznicę ślubu, z okazji urodzin, albo Dnia Matki. Będzie to doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną, ukochaną osobą, czy przyjacielem. Często na pokładach statków organizowane są urodziny, a nawet wesela! uśmiech Warto wybrać się tam na przykład w noc świętojańską (czyli 22/23 czerwca), kiedy to organizowane są różne obchody, robi się wianki, a statki zbierają pasażerów i wyruszają w rejs po jeziorze, jeden za drugim, na każdym gra wesoła muzyka, a ludzie bawią się i śpiewają. Z całą pewnością osoba obdarowana przez nas takim prezentem będzie zachwycona.