Kurs baristyczny

kurs_baristyczny

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów, mającym swoich zwolenników na całym świecie. Ludzie kochają kawę za jej właściwości pobudzające, za niepowtarzalny aromat i to, że każdego ranka potrafi ich postawić na nogi. Są osoby, dla których przygotowanie kawy stanowi rytuał. Aby  ten codzienny rytuał stał się prawdziwą ucztą smaku i aromatu, świetny będzie kurs baristyczny.

Taki kurs będzie idealnym prezentem dla pasjonatów kawy. Uczestnicząc w nim, będą mieli okazję poznać historię tego czarnego napoju, jego rodzaje, sposoby parzenia oraz odpowiedni do tego sprzęt. Od tej pory codzienna filiżanka kawy będzie świadomym wyborem tylko najlepszych smaków. Ponadto, można nauczyć się również sztuki zdobienia kawy – tzw. Art Latte i zachwycać wszystkich artystycznymi wzorami na jej powierzchni. Po ukończeniu kursu baristy, uczestnicy będą gotowi do podjęcia pracy w kawiarni, a nawet wystartowania w zawodach. Będą potrafili przygotować różne rodzaje kaw, takie jak espresso, latte, latte macchiato, cappuccino, americano, frappe i wiele, wiele innych, jak także różne drinki na bazie kawy. Nauczą się spieniania mleka oraz łączenia kawy z innymi smakami.

Kurs baristyczny jest doskonałym prezentem dla osób, które pierwsze co robią po przebudzeniu, to włączenie ekspresu do kawy. Z pewnością każdy kawosz potraktuje taki kurs jako najlepszy prezent z możliwych. Kilkugodzinne warsztaty prowadzone przez profesjonalnych baristów będą niezapomnianym przeżyciem i bardzo praktyczną lekcją. Każda osoba, która nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki tego aromatycznego napoju bardzo ucieszy się z możliwości zdobycia nowych umiejętności. Taki upominek będzie doskonały z okazji urodzin, imienin, świąt, dla mamy, taty, brata, chłopaka, narzeczonej, czy babci. Kurs baristyczny jest strzałem w dziesiątkę i bardzo praktycznym prezentem pozwalającym na nabycie umiejętności, które można wykorzystać na co dzień.  Cena takiego prezentu waha się w granicach 200 – 1000zł, w zależności od długości trwania kursu. Całość kończy się testem z przyswojonej wiedzy i otrzymaniem certyfikatu.