Lot paralotnią

lot paralotnia

Kolejnym świetnym pomysłem na niezwykły prezent jest lot paralotnią. Paralotnia jest to specyficzny rodzaj szybowca, który ma miękki płat nośny – skrzydło, do którego za pomocą linek i taśm nośnych przyczepiona jest uprząż dla pilota lub pilota i pasażera. Lot paralotnią będzie idealnym prezentem dla osób lubiących ekstremalne przeżycia, przygody, nowe doświadczenia, emocje i wyzwania. Będzie to niezwykłe i dosłowne oderwanie się od codzienności.

Będzie to z pewnością przygoda, której nie zapomni się przez bardzo długi czas. Paralotnią można latać zarówno nad miastem, jak i nad otwartą przestrzenią i podziwiać piękno krajobrazu z podniebnej perspektywy. Do wyboru są loty w pojedynkę (żeby skorzystać z takiej możliwości trzeba uprzednio skończyć odpowiedni kurs i posiadać specjalistyczny sprzęt) oraz loty tandemowe (czyli bezpieczny lot z wykwalifikowanym instruktorem). W tej drugiej opcji instruktor steruje paralotnią, a druga osoba po prostu ma możliwość podziwiania niezwykłych widoków. Dzięki paralotni można wznieść się na wysokość nawet 4000 metrów nad ziemią. Czasem istnieje możliwość, aby instruktor pozwolił uczestnikowi lotu na chwilowe sterowanie paralotnią. Jest to z pewnością dodatkowa adrenalina i radość.

Loty paralotniami odbywają się na terenie całego kraju, dlatego miejsc do wyboru jest naprawdę wiele. W zależności od tego, co chcemy podziwiać i zobaczyć z podniebnej perspektywy, można wybrać zarówno atrakcyjne w zabytki miasta, bogate krajobrazowo miejsca, takie jak Mazury, nadmorskie miejscowości, albo obszar w pobliżu gór. Od tego, które z tych miejsc wybierzemy, zależny jest sam rodzaj lotu. Loty na paralotni dzielą się na: lot motoparalotnią (napęd silnikowy umożliwia dłuższe loty), lot za wyciągarką (wyciągarka wznosi paralotnię na odpowiednią wysokość, a następnie wypuszcza i umożliwia tym samym swobodne szybowanie w powietrzu) oraz lot swobodny (możliwy jest on tylko w górach).

Lot paralotnią jest prezentem, który zapewni ekscytujące i niezapomniane przeżycie zarówno młodszym, jak i starszym. Świetnie sprawdzi się jako podarunek z okazji urodzin, imienin, rocznicy, świąt, czy też zdania ważnego egzaminu, albo ukończenia studiów. Koszt takiego lotu waha się w granicach 150-550zł, w zależności od miejsca, które wybierzemy.  Z pewnością będzie to prezent, który spełni marzenie wielu osób – marzenie o lataniu i ujrzeniu świata z zupełnie innej perspektywy oraz cudownym uczuciu zetknięcia się z przestrzenią.