Lot szybowcem

lot szybowcem

Dobrym pomysłem na niezwykły prezent może być lot szybowcem. Z pewnością będzie to niezapomniane i pełne wrażeń przeżycie. Szybowce są to statki powietrzne, które nie posiadają własnego napędu (silnika). Stąd też start szybowca umożliwia inny samolot, który holuje go na odpowiednią wysokość, a następnie wyczepia i pozwala lecieć samodzielnie. Szybowiec jest unoszony w powietrzu dzięki sile nośnej, która powstaje na jego skrzydle.

Lot szybowcem odbywa się na wysokości około 500 metrów, a więc takiej, która umożliwi podziwianie piękna najbliższej okolicy. Jest to świetny prezent dla osób, które lubią marzyć. Nic tak nie rozbudza wyobraźni jak swobodny lot w powietrzu, możliwość zachwycania się cudownymi widokami i delektowanie się niezapomnianą chwilą.

Decydując się na wybór takiego prezentu, zdecydowanie warto wybrać takie lotnisko, które znajduje się w urokliwej okolicy. Mogą to być Mazury, nadmorski kurort, czy jakaś podtatrzańska miejscowość. Będzie to doskonała możliwość do obejrzenia pięknych miejsc z lotu ptaka.

Ceny lotów szybowcem wahają się od 100 do 500 złotych, a sam przelot trwa od 5 do 15 minut. Zanim zdecydujemy się na zakup takiego prezentu, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Przede wszystkim wiek osoby, której chcemy podarować lot szybowcem. Trzeba pamiętać o tym, że aby móc z tego skorzystać trzeba mieć minimum 16 lat, a osoby które nie ukończyły 18 roku życia, będą potrzebowały zgody rodziców. Dodatkowo,  choroby serca, epilepsja i inne poważne dolegliwości niestety wykluczają skorzystanie z takiego prezentu.

Lot szybowcem jest idealnym pomysłem na niezwykły prezent dla osób, które lubią czuć przypływ adrenaliny. Najodważniejsi będą nawet mieli możliwość przejęcia sterów i sprawdzenia na własnej skórze jak to jest ‚mieć władzę’ nad statkiem powietrznym bez silnika. Lot szybowcem jest świetnym pomysłem na prezent na przykład z okazji 18 urodzin, rocznicy ślubu, ukończenia szkoły, czy studiów.