Lot widokowy samolotem

lot_widokowy_samolotem

Wiele osób marzy o lataniu. Gdy nie mamy pomysłu na prezent z jakiejś okazji, warto zastanowić się nad spełnieniem właśnie tego marzenia. Doskonałym prezentem będzie lot widokowy samolotem. Osoba obdarowana będzie miała okazję spojrzeć na świat z zupełnie innej, niż dotychczas perspektywy. Nie ma znaczenia, czy osoba, której chcemy wręczyć taki prezent jest marzycielem bujającym w obłokach, czy też turystą lubiącym zwiedzanie – lot widokowy będzie odpowiedzią na potrzeby każdego.

Loty widokowe najczęściej odbywają się w popularnych samolotach Cessna, dzięki którym świetnie można patrzeć na świat oczami ptaków. Do wyboru są loty typowo krajobrazowe, gdzie możemy podziwiać uroki okolicy pod nami (bardzo popularne są na przykład loty widokowe nad Mazurami, albo w okolicach gór), jak także loty, dzięki którym można poznać zupełnie nowe oblicza miast (takich jak na przykład Warszawa czy Kraków). Z takiego prezentu z pewnością ucieszą się także osoby, które podczas lotów skupiają się jedynie nad pięknym widokiem za oknem. Będą miały okazję przyjrzeć się krajobrazowi z trochę mniejszej wysokości.

Lot poprzedzony jest krótkim szkoleniem przeprowadzanym przeważnie przez pilota, które dotyczy zasad bezpieczeństwa, a bardziej zainteresowane osoby mogą także zdobyć kilka interesujących informacji dotyczących lotnictwa. Lot w komfortowych warunkach, z doświadczonym pilotem oraz możliwość podziwiania zapierających dech widoków z pewnością będzie spełnieniem marzeń niejednej osoby. Może być to prezent zarówno z okazji urodzin, rocznicy, zaręczyn, Walentynek, zdania jakiegoś ważnego egzaminu. Sam lot trwa około 15-60 minut i kosztuje od 150 do 600 złotych.